fbpx

10 Przykazań – Jak przygotować się na zbliżający kryzys finansowy

Pewnego kwietniowego południa 2018 roku, spotykam się z moim dobrym znajomym i rozmawiałem sobie o starych, fajnych czasach i współpracy biznesowej, którą rozpoczynamy. I tak zeszła rozmowa na temat zbliżającego się kryzysu finansowego… a niestety będzie w perspektywie 1-2 lat i kto się przygotuje i mam otwarty umysł – ten zabezpieczy siebie i swoje rodziny.

I tak powstał nam DEKALOG – Jak przygotować się na najbliższy kryzys. Chyba ma sens, bo oparty na praktyce i naszym doświadczeniu☺

1. Nie daj sobie “prać beretu” tym co mówią w mediach – myśl samodzielnie i bierz odpowiedzialność za własne życie! Bądź PROAKTYWNY! ☺

2. Miej otwarty umysł na nowe formy zarabiania, choćby online – ja od 2 lat realizuje to z powodzeniem i pokazuje innym jak to zrealizować na ich przykładzie.

3. Dywersyfikuj swoje źródła dochodu – pracujesz na etacie? masz firmę? budujesz biznes? – zamiast oglądać bzdury w telewizji, poświęć ten wolny czas na edukację jak budować alternatywne źródła dochodu, zdobywaj wiedzę i stosuj ją w praktyce.

4. Znajdź inspirujące środowisko ludzi, którzy są przedsiębiorczy, otwarci, coś w życiu robią wartościowego, możecie wspólnie wzrastać i zarabiać – ucz się od nich. Wykorzystuj potencjał tego środowiska i stworzony system do budowania biznesu i zarabiania! Pamiętaj, jesteś wypadkową pięciu osób z którymi spędzasz najwięcej czasu…

5. Inwestuj w siebie! Odkładaj 5-10% co miesiąc na swój rozwój osobisty, finansowy i emocjonalny – uczestnicz w szkoleniach, wyciągaj z nich doświadczenie i umiejętności, ucz się od ludzi, który coś już osiągnęli, znajdź mentora, czytaj książki – ucz się od najlepszych!

6. Buduj i stosuj dźwignie – zarówno finansowe, na czasie, możliwościach, potencjale ludzkim- pracuj mądrze a nie ciężko – pozwoli Ci to osiągnąć niezależność finansową i zyskać wolny czas na pasję i dla rodziny!

7. Nie wydawaj wszystkiego co zarabiasz – postaraj się odkładać 10-30% swojego dochodu i mądrze inwestuj by wybudować osłonę finansową i dochód pasywny

8. Rozważ inwestowanie długoterminowo w dobre kryptowaluty, udziały w firmach z branży kryptowalut i Blockchain, kupuj sztabki złota i srebra – teraz jest tanio, diamenty – ogólnie te aktywa łatwo spieniężyć w razie potrzeby, startupy itd.

9. Poszukaj okazji na rynku nieruchomości np. kupuj ziemię rolną z możliwością przekwalifikowania na budowlaną lub (i) mieszkania do remontu i sprzedaj z zyskiem.

10. Miej rezerwę w gotówce na sytuacje awaryjne lub aby mieć możliwość skorzystania z okazji, jeśli się takie pojawią. W czasie kryzysu dolar i euro mogą być tyle warte co… papier toaletowy, jeśli system finansowy padnie… obronić może się frank szwajcarski i kilka walut rodzimych… ale to moje osobiste zdanie.

Nie wiesz, jak zacząć? Gdzie znaleźć rozwiązania i wiedzę? Znajdź osobę lub firmę, która już to robi i zapytaj, jak zacząć!

Tego typu projekt realizuje wspólnie z firmą #Spatium przez nasz innowacyjny projekt: #KlubInwestora!

Połączenie edukacji finansowej, konkretnych rozwiązań!

Oczekuj najlepszego bądź przygotowany na najgorsze.

BITCOIN – Największy bank na świecie, bez żadnej gotówki.

UBER – Największa korporacja Taksówkarska, bez żadnego pojazdu.

FACEBOOK – Najbardziej popularny właściciel mediów, nie tworzy żadnej treści.

ALIBABA – Największy na świecie detalista, nic nie produkuje

AIRBNB – Największy dostarczyciel lokum na wynajem, nie posiada na własność żadnej nieruchomości

Na świecie dzieją się ciekawe rzeczy. Świat zmierza w ciekawym kierunku. Zmiany idą w bardzo ciekawym, zupełnie odmiennym kierunku, zaczynamy myśleć nieszablonowo, wychodzić poza schemat.

Człowiek to taki zwierz, który ma krótką pamięć. Tym bardziej jeśli taki człowiek żyje w wyścigu szczurów, z którego wszyscy się wywodzimy. Zabieganie i bieżączka sprawiają że się zatracamy.

Człowiek już nie pamięta że 40 lat temu karty płatnicze nie istniały.

Człowiek nie pamięta że jeszcze 20 lat temu komputer to był luksus.

Człowiek już nie pamięta że 10 lat temu najciekawszą aplikacją w telefonie była gra “Wąż”.

Dlatego człowiekowi trudno uwierzyć że zaraz pieniądze będą całkowicie cyfrowe, że za pomocą jednej aplikacji będziemy mogli zamówić pociąg na lotnisko, samolot, taksówkę do hotelu, i kolację w danym hotelu.

Być bankiem dla siebie bez żadnych pośredników. Przelewać środki w sekundy z jednego końca świata na drugi. Wycieczki na orbitę będą czymś powszechnym.

Dużo osobników homo sapiens, w momencie gdy nad ulicami będą latać “samochody’ a książki Stanisława Lem’a staną się prawie w 100% aktualne, wciąż będzie wypierać rzeczywistość, jak dziś np nasi dziadkowie którzy nie uznają smartphone, i z pewną dozą żalu mówią “KIEDYŚ TO BYŁO!”.

Wielką zmianą dziś jest również to że 40 lat temu nikt moim dziadkom nie proponował zarobku z wprowadzenia w obieg kart płatniczych. 20 lat temu nikt moim rodzicom nie polecał zarabiania na budowaniu infrastruktury pod internet
Ba nawet 10 lat temu nikt nie mówił moim rodzicom żeby inwestowali w IPHONE bo się opłaci i to nowy trend.

Dzisiaj już nawet nie ja, dzisiaj banki, dzisiaj rządy (pomińmy proszę patologię na ul. Wiejskiej w Warszawie), dzisiaj eksperci i również praktycy (JAK JA!) którzy dzięki technologii blockchain są wolni i niezależni, mówią “INTERESUJ SIĘ BLOCKCHAIN!”,
“INWESTUJ W KRYPTOWALUTY”, “BLOCKCHAIN TO PRZYSZŁOŚĆ I NOWY TREND NA ŚWIECIE”.s

Ale oczywiście można to olać, ignorować i wyśmiewać. Proponuję tylko przygotować sobie odpowiedź na pytanie, gdy za kilka kilkanaście lat Twoje dziecko Cię spyta – Mamo/Tato czemu nie inwestowaliście w blockchain?  Czemu rodzice Jasia są milionerami a my nie ?

Przedsiębiorca, szkoleniowiec i aktywny inwestor. Promotor edukacji finansowej. Pomysłodawca i koordynator Klubu Inwestora Spatium. Z rynkami finansowymi związany od 9 lat. Zwolennik dywersyfikacji dochodów o różne klasy aktywów. Cenni łączenie tradycyjnych form inwestowania z nowymi, innowacyjnymi modelami. Doświadczenie zdobywał również przez 4 lata, pracując na stanowiskach kierowniczych w bankowości detalicznej. Dziś wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie z korporacji finansowej z nowoczesnymi formami inwestowania. Systematycznie buduje majątek również o nieruchomości rolno-inwestycyjne z potencjałem do przekształceń. Od 3 lat aktywnie inwestuje w kryptowaluty i technologię Blockchain.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zadzwoń do nas

+48 733 250 350

Napisz do nas

kontakt@spatiumdg.pl