fbpx

Zbawienne właściwości oleju lnianego

Ja postawiłam m.in. na Olej Lniany – gdyż to bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, które nie tylko korzystnie wpływają na nasz układ sercowo-naczyniowy, ale również wzmacniają nasz organizm, układ nerwowy, poprawiają pracę mózgu, odporność organizmu, jak również korzystnie wpływają na naszą skórę, włosy… Ojj ile on ma zastosowań.

Olej lniany powstaje poprzez tłoczenie na zimno nasion lnu zwyczajnego – rośliny oleistej pochodzącej z Bliskiego Wschodu, które znane i cenione są na świecie już od setek lat. Sam Hipokrates zalecał stosowanie oleju lnianego przy niektórych chorobach i stanach zapalnych a Mahatma Gandhi opisywał siemię lniane jako sposób na zdrowie.

W składzie oleju lnianego znajdziemy około 45% tłuszczu na które składają się kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Kwasy te są niezbędne w naszej diecie dla utrzymania dobrego poziomu cholesterolu. Nasz organizm nie potrafi sam ich wytworzyć dlatego ważne jest, aby były one regularnie dostarczane wraz z pożywieniem, gdyż biorą udział w wielu procesach życiowych.

Spożywanie oleju lnianego wpływa również zbawiennie na kondycję naszej skóry, nawilżając, odżywiając i dodając jej elastyczności. Dodatkowo zawiera witaminę E która wyróżnia się dużą aktywnością antyutleniającą. Dlatego też znalazł on swoje zastosowanie w kosmetykach – jako składnik kremów do twarzy, balsamów do ciała, olejków pielęgnacyjnych. Dodatkowo jest pomocny przy egzemie, łuszczycy, trądziku różowatym i oparzeniach słonecznych. Warto ten olej wcierać we włosy i skórę głowy. Dzięki temu suche włosy zyskają blask i miękkość, a skóra głowy będzie nawilżona.

Olej lniany można spożywać wyłącznie na zimno, nie należy go podgrzewać ani używać do smażenia, ponieważ nie tylko traci wtedy swoje cenne właściwości odżywcze, ale też staje się wręcz szkodliwy. Aby móc skorzystać z jego zdrowotnych zalet, zaleca się przyjmować około 1-2 łyżek dziennie – osoby dorosłe. Ma żółtą barwę i intensywny zapach, smak migdałowy i nieco cierpki.

Można stosować go jako dodatek do sałatek, potraw (nie gorących) lub maczać w nim
pieczywo. Aby zachować jego zdrowotne właściwości należy przechowywać go w ciemnej butelce, chronić przed działaniem słonecznym i trzymać w ciemnym i chłodnym miejscu. Po otwarciu olej lniany należy przechowywać w lodówce. Ja głównie olej lniany stosuje w kuchni. Sałatki z nim są przepyszne. A Ty? Może znasz ciekawe zastosowania oleju lnianego?

Przedsiębiorca, szkoleniowiec i aktywny inwestor. Promotor edukacji finansowej. Pomysłodawca i koordynator Klubu Inwestora Spatium. Z rynkami finansowymi związany od 9 lat. Zwolennik dywersyfikacji dochodów o różne klasy aktywów. Cenni łączenie tradycyjnych form inwestowania z nowymi, innowacyjnymi modelami. Doświadczenie zdobywał również przez 4 lata, pracując na stanowiskach kierowniczych w bankowości detalicznej. Dziś wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie z korporacji finansowej z nowoczesnymi formami inwestowania. Systematycznie buduje majątek również o nieruchomości rolno-inwestycyjne z potencjałem do przekształceń. Od 3 lat aktywnie inwestuje w kryptowaluty i technologię Blockchain.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zadzwoń do nas

+48 733 250 350

Napisz do nas

kontakt@spatiumdg.pl